اخبار و رویدادها


پویش «نه به دیابت» برگزار شد

شرکت تبلیغاتی دریچه نو با همکاری انجمن دیابت ایران، اداره کل سلامت شهرداری تهران و وب سایت سلامتیسم، به مناسبت هفته دیابت از تاریخ ۲۳ آبان ماه "پویش نه به دیابت" را با دو رویکرد اصلی نه به دیابت با ورزش و نه به دیابت با تغذیه سالم برگزار نمود. 
مراسم افتتاحیه این کمپین با برگزاری سمینار علمی- آموزشی "روز جهانی دیابت" در تاریخ ۲۳ آبان ماه از ساعت ۸ لغایت ۱۲ در محل تالار امام بیمارستان امام خمینی (ره) با حضور پزشکان متخصص ، شرکت‌های دارویی معتبر و اعضا انجمن دیابت ایران صورت گرفت.
در طی کمپین نمایش عروسکی با هدف آموزش مقابله و پیش‌گیری از دیابت برای کودکان،  در ۱۴ مدرسه ابتدایی منتخب تهران اجرا شد. کتابچه‌ها و بروشورهای آموزشی با همکاری انجمن دیابت ایران تهیه و در اختیار کودکان قرار داده شد.
همچنین مراسم اختتامیه کمپین با برگزاری مسابقه آشپزی با هدف اهمیت دادن به تعذیه سالم، ترویج فرهنگ استفاده از غذاهای پرانرژی و سلامت و پرهیز از مصرف غذاهای آماده و مضر و  آگاهی دادن به مردم در خصوص روش‌های تغذیه سالم درجهت پیشگیری و درمان دیابت با حضور متخصصان انجمن دیابت ایران، چهره‌های هنری و ورزشی، سرآشپزان به نام و ... و با انجام برنامه‌های سرگرمی و موسیقی در دریاچه چیتگر انجام پذیرفت.
این کمپین در سطح وسیعی در بیلبوردهای شهری، فضای وب‌سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی اطلاع‌رسانی شد و جوایز ارزنده‌ای به شرکت کنندگان اهدا گردید.