دریچه نو


تاریخچه

شرکت تبلیغاتی دریچه نو از سال ۱۳۷۸ فعالیـت خود را بـا رسانه مطـبوعاتی نوین پزشـکی آغاز کرده و بتدریج با افزایش حـوزه تبـلیغاتی نماینده انحصاری بخـش تبلیغات پر تیـراژترین رسانه در حوزه سلامت بنام هفته نامه سلامت و روز نامه تخصصی صنفی پزشکی سپید را عهده‌دار می‌باشد.
این شرکت در جدید ترین بخش فعالیت خود در سال ۹۳، با عقد قرارداد با سازمان زیباسازی، اقدام به خرید بیلبورد و عرشه پل در نقاط حساس و استراتژیک شهر تهران نموده است تا در راستای ارتقای کمی و کیفی تبلیغات محیطی، در زمره معتبرترین  شرکت های تبلیغاتی به ایفای خدمات به سازمان‌ها و صاحبان صنایع معظم بپردازد.  
از دیگر فعـالیت های این مجموعه که آن را به یک آژانس تـبلیغاتی معتبر تبدیل می‌نـماید، برگـزاری همایش های تخصصی و مراسم‌های خاص بر اساس نوع کار و درخواست مشتری می‌باشد. همچنین تبلیغات محیطی داروخانه‌ها و رسانه خانگی از فعالیت‌های این مجموعه به‌شمار می‌رود.

تاریخچه
ماموریت

ماموریت تیم ما برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های جامع ویکپارچه بازاریابی و تبلیغات بمنظور رونق کسب و کار مشتریانمان می‌باشد. پایبندی به اصول حرفه‌ای این کسب و کار، صداقت و تعهد ما را در مقام ارائه دهنده برتر خدمات بازاریابی و تبلیغات قرار می‌دهد.

ماموریت
چشم انداز

دستیابی به جایگاه ۳ شرکت برتر صنعت تبلیغات کشور 

چشم انداز
ارزش‌ها

ما در چارچوب محورهای ذیل ارزش‌های خود را بیان نموده و مدیران و کارکنان که سرمایه‌های اصلی شرکت تلّقی می‌شوند، جهت نیل به این ارزش‌ها اهتمام می‌ورزند:

  • حفظ کرامت انسانی
  • صداقت و اعتماد
  • تعهد و مسئولیت پذیری
  • مشتری مداری
  • سرآمدی
  • تفکر کارتیمی و گروهی
  • ایجاد بسترهای نوآوری و خلاقیت

به منظور تحقق سرفصل‌هاي مذکور، شرکت دریچه نو متعهد می‌گردد تا با انطباق کلیه فعالیت‌هاي خود، جهت نیل به اهداف کلان و بهبود مستمر، نظام کیفیت ۹۰۰۱:۲۰۰۸ ISO تلاش نموده و کلیه کارکنان باید سعی نمایند از طریق اجراي رویه‌ها و نظام ایجاد شده در زمینه رضایتمندي مشتریان و ارائه خدمات مطلوب، اهتمام لازم را بعمل آورند.

ارزش‌ها
گواهینامه ها

اخذ گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت ISO9001:2008

شرکت تبلیغاتی دریچه نو اعتماد ایرانیان، بعنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین شرکتهای تبلیغاتی در کشور و به ویژه در حوزه سلامت؛ با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات رسانی، رضایت‌مندی مشتریان و با گذراندن دوره‌های آموزشی مرتبط توسط اساتید مجرب، موفق به اخذ گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت بر اساس استاندارد ISO 9001:2008 گردید.
اخذ این گواهینامه، مهر تائیدی بر تعهد این شرکت به ارتقاء مدیریت کیفیت، بهبود فرایندها و دستیابی به اهداف متعالی شرکت است، که نتیجه آن افزایش رضایت‌مندی مشتریان میباشد.

گواهینامه ها